Kredyt konsolidacyjny – kto może z niego skorzystać?

Kredyt konsolidacyjny to inaczej kredyt, który mieści w sobie inne, drobniejsze kredyty. Jest ich połączeniem – większym i rozłożonym na dłuższy okres czasu.

Taki kredyt pozwala zatem spłacać tylko jeden kredyt, zamiast kilku innych, co jest olbrzymim ułatwieniem dla wielu osób. Żeby ubiegać się o taki kredyt wystarczy udać się do dowolnego banku i zapytać, czy świadczą takie usługi i jak wygląda dokładnie ich oferta. Można też sprawdzić to w przestrzeni internetowej, gdzie wiele banków się ogłasza.

Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest połączeniem kilku mniejszych kredytów, a zatem ze wszystkimi umowami musimy udać się do wybranego banku, który dokładnie je sprawdzi. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i nowa umowa pomiędzy stronami zostanie podpisana, dany bank spłaci poprzednie zobowiązania klienta, a sam stanie się jego jedynym kredytodawcą. W związku z tym suma zbiorcza wszystkich poprzednich kredytów – powiększona o określony zysk, który oczywiście bank musi mieć – jest teraz zobowiązaniem wobec nowego kredytodawcy.

Jakie są zalety kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony dla tych osób, które mają trudności ze spłatą dotychczasowych zobowiązań. Suma rat kilku kredytów może być miesięcznie ponad możliwości jakiegoś człowieka – tym bardziej, że życie jest nieprzewidywalne i mogą się stać różne rzeczy. Partner, który pomagał w spłacie może odejść. Może pojawić się jakaś ciężka choroba. Ktoś może zostać zwolniony z pracy. Kredyt konsolidacyjny to mniejsze raty, bo zostaje on rozłożony na dłuższy czas. Ponadto nie musimy już myśleć o kilku terminach spłat – mamy tylko jeden kredyt nad sobą i tylko jeden rachunek tego typu do zapłacenia.

Polecane  Limit kredytowy – czym jest i jak go sprawdzić?