Kredyt konsolidacyjny – co zrobić, żeby go otrzymać?

Kredyt konsolidacyjny to rozsądne rozwiązanie dla wielu osób, które toną już w papierach dotyczących innych kredytów, boją się że kiedyś zapomną o jakiejś spłacie, albo też mają już trudności z dalszą spłatą kilku rat miesięcznie. To usługa, która staje się coraz popularniejsza i coraz więcej ludzi szuka w niej pomocy przed finansowym kryzysem. Nie wszyscy jednak otrzymają podobną pomoc – banki nie każdemu udzielają podobnego kredytu. Kto ma szanse na jego otrzymanie i co zrobić, żeby go dostać?

Jakie zobowiązania można połączyć?

Kredyt konsolidacyjny może łączyć w sobie wiele różnych zobowiązań. To oczywiście przeróżne raty, pożyczki – nieważne czy gotówkowe, czy na przykład za zakup samochodu. Można także włączyć do owego kredytu kartę kredytową i wszystkie zobowiązania, które na niej mamy, a nawet limit w ROR. Jak więc widać, kredyt konsolidacyjny można otrzymać na naprawdę wiele rzeczy. Żeby przyspieszyć całą procedurę najlepiej przyjść do banku ze wszystkimi dokumentami dotyczącymi innych zobowiązań – wtedy pracownicy mogą wszystko szybko i sprawnie wyliczyć.

Dla kogo jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest ofertą przeznaczoną dla osób, które mają na głową wiele różnych rat, nie radzą sobie pomału z ich spłatami, albo wiedzą że wkrótce może to być problematyczne. Jest to jednak kredyt dla osób, które są dla banku wiarygodne! Niekoniecznie trzeba być klientem banku, żeby móc ubiegać się w nim o podobną pomoc, chociaż z pewnością jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie – jeśli ma się własne konto w danym banku, to pracownicy mogą szybko sprawdzić stan konta, przychody itp. W związku z tym szybciej wiedzą czy dana osoba jest wiarygodnym pożyczkobiorcą. Żeby zaś ubiegać się o taki kredyt wystarczy zadzwonić do banku, albo przyjść do wybranego oddziału osobiście. Po wypełnieniu kilku dokumentów można już cieszyć się niższą miesięczną ratą, większą zdolnością kredytową, mniejszą liczbą rachunków do zapłaty miesięcznie – i spłatą rozłożoną na dłuższy okres czasu.

Polecane  Jakie są formy zabezpieczenia kredytu?