Czy opłaca się zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Z każdego rogu ulicy kuszą nas reklamy kolejnych kredytów. Na samochód, mieszkanie czy też po prostu gotówkowych, które możemy przeznaczyć na dowolnie przez nas wybrany cel.

Niestety może się okazać, że bezrefleksyjne korzystanie z tych pieniędzy skończy się dla nas fatalnie. W takim wypadku warto poszukać jeszcze jednej reklamy.

Tej mówiącej o kredycie konsolidacyjnym

Kredyt konsolidacyjny to proste narzędzie bankowe, które pozwala nam zamienić wszystkie nasze dotychczasowe zobowiązania w jeden kredyt w jednym banku. Kiedy posiadamy wiele zobowiązań w różnych placówkach to samo pamiętanie gdzie i kiedy musimy zapłacić kolejną ratę może być problemem. Może też się tak stać, że w ogólnym podsumowaniu wysokość rat, które musimy co miesiąc spłacać jest wyższa niż nasze możliwości finansowe. W takim wypadku często rozglądamy się za następnymi pożyczkami, także w parabankach. To jednak droga donikąd. Jeśli radykalnie nie zwiększymy naszych możliwości zarobkowych będziemy jedynie oddalać od siebie to, co nieuchronne. A na końcu tej drogi jest po prostu bankructwo.

Sprawdź również https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-konsolidacyjny,3.html

Dużo rozsądniej jest zatem zamienić wszystkie zobowiązania w jeden kredyt konsolidacyjny

Korzyści wynikające z tego rozwiązania są trzydrogowe. Przede wszystkim płacimy jedną ratę w jednym miejscu. Nie musimy już pamiętać o wielu zobowiązaniach, a jedynie o jednym. W jeden kredyt możemy zmienić wszelkie nasze dotychczasowe zobowiązania. Od kredytów gotówkowych i zadłużonych kart po samochodowe czy mieszkaniowe. Bank zaproponuje nam nową niższą ratę, którą będziemy w stanie spłacać. Unikniemy dzięki temu bankructwa, które nastąpiłoby niechybnie, gdybyśmy pozostali przy stałym systemie zobowiązań. W większości wypadków nasz kredyt zostanie też nisko oprocentowany. Z pewnością niżej niż gdybyśmy przyszli do banku po zwykły kredyt gotówkowy, który miałby służyć do spłat starych zobowiązań. Koszt takiego rozwiązanie to wydłużenie czasu spłaty kredytu. Mówiąc wprost za wygodę i możliwość spłaty kredytu będziemy go spłacać nieco dłużej. Oznacza to, że w ogólnym rozrachunku wysokość środków, jaką przeznaczymy na spłatę kredytów będzie wyższa niż gdybyśmy spłacali te kredyty osobno.

Polecane  Kredyt na remont domu – wszystko, co powinieneś wiedzieć